PROLJEĆE JE IDEALNO VRIJEME ZA DOBRE ODLUKE!

U tijeku su upisi u proljetne grupe obrazovanja za odrasle. U našim školama u Zagrebu, Rijeci i Splitu popunjavaju se grupe za programe Stilist uređenja unutarnjih prostora, Dizajner interijera, Modni stilist odjeće s marketingom, Modelist visoke mode, Modelist muške mode i Vizažist.


Nakon što smo ispratili prethodnu generaciju polaznika koji su uspješno završili naše programe i odvažno se upustili u novu fazu svoje karijere, spremni smo za nove polaznike i s nestrpljenjem čekamo početak programa kako bi prenijeli svoje znanje na još jednu generaciju budućih dizajnera interijera, modnih stilista ili modelista i vizažista. Uz navedene programe, najavljujemo i početak tečaja programa SketchUp za sve zainteresirane osobe koje žele steći nove vještine.


U području dizajna interijera, naš program Stilist uređenja unutarnjih prostora tijekom narednih 12 mjeseci pružit će polaznicima potrebna znanja i vještine za kompletno opremanje i uređenje stambenih prostora. Korak po korak, polaznici će stjecati teorijska znanja, koja će zatim primjenjivati u praktičnom radu koji čini veliki udio nastave. Nastavno na završetak prve godine, polaznici programa Dizajner interijera će proširiti svoje kompetencije kroz temu uredskih, ugostiteljskih i prodajnih prostora. Veselimo se i novim terenskim nastavama na kojima naši polaznici uvijek saznaju mnogo novih i kvalitetnih informacija o proizvodima i tehnologijama u području dizajna interijera.


Kako su naši modni programi organizirani kao dva usmjerenja, jedan za modne stiliste, a drugi za konstruktore odjevnih predmeta, polaznici ovih programa uvijek imaju mnogo posla i marljivo rade. Modni stilisti napreduju kroz crtež koji se od jednostavnih ženskih, muških i dječjih figura postepeno pretvara u pravu modnu studiju i profesionalno izvedeni modni crtež, putem kojeg zatim pripremaju svoje maštovite modne kolekcije. Uz stjecanje teorijskog znanja o materijalima i povijesti mode, modne kolekcije polaznika nisu samo kreativne kreacije, nego izvedivi odjevni predmeti. Modelisti, pak, uče cjelokupni postupak pretvaranja zamisli u stvarni odjevni predmet kroz cjeline pripreme i izrade krojeva prilagođenih konfekcijskom broju uz pomoć čuvene Callegari metode, a zatim spajanja ili šivanja i završnih radova. Najavljujemo i program Modelist muške mode, kojeg će voditi naš novi predavač, majstor krojač Tomislav Fučkar na kojem će polaznici imati priliku naučiti krojenje i šivanje muških odjevnih predmeta na besprijekoran način.


Jednogodišnji program Vizažist sveobuhvatno je obrazovanje koje priprema polaznike za raznolikost vizažističkog posla. Program obuhvaća korektivne i dekorativne tehnike šminkanja, tehnike šminkanja za snimanja i fotografiranja za modne revije, editorijale časopisa i druge svrhe, tehnike šminkanje za potrebe televizije i filmsku šminku, te naposljetku tehnike kazališne šminke. Ove različite tehnike popraćene su teorijskim predavanjima kako bi polaznici s lakoćom savladavali nove tehnike i stekli nove vještine.


Galerija fotografija prikazuje presjek aktivnosti i raznolikosti nastave u našoj školi, a nadamo se i da je vidljiva vesela radna atmosfera. 

Share This Post

Post Navigation

Marljive modne stilistice u zagrebačkoj školi
Previous

Marljive modne stilistice u zagrebačkoj školi

Leave review
Polaznice programa modni stilist odjeće s marketin...
Više...
Terenske nastave i aktivnosti izvan učionice
Next

Terenske nastave i aktivnosti izvan učionice

Leave review
Važna značajka kurikuluma škole Callegari je inzis...
Više...

Blog kategorije

Recent Posts

Dodjela diploma polaznicima programa za dizajn interijera

Dodjela diploma polaznicima programa za dizajn interijera

Leave review
U školi Callegari u Zagrebu stasala je nova generacija dizajnera interijera...
Više...
Elsie de Wolfe – jedna od prvih profesionalnih dizajnerica interijera

Elsie de Wolfe – jedna od prvih profesionalnih dizajnerica interijera

Leave review
Oduvijek je čovjek ukrašavao i uređivao prostor u kojem živi. Stoga se konc...
Više...
Mala škola šminkanja – suradnja agencije CROSTARS i škole Callegari

Mala škola šminkanja – suradnja agencije CROSTARS i škole Callegari

Leave review
Škola Callegari ugostila je djevojke iz agencije CROSTARS model & talent cl...
Više...
Terenske nastave i aktivnosti izvan učionice

Terenske nastave i aktivnosti izvan učionice

Leave review
Važna značajka kurikuluma škole Callegari je inzistiranje na velikom udjelu...
Više...

Post Tags

Follow us

Marljive modne stilistice u zagrebačkoj školi
Previous

Marljive modne stilistice u zagrebačkoj školi

Leave review
Polaznice programa modni stilist odjeće s marketin...
Više...
Terenske nastave i aktivnosti izvan učionice
Next

Terenske nastave i aktivnosti izvan učionice

Leave review
Važna značajka kurikuluma škole Callegari je inzis...
Više...