U ponedjeljak 8.4.2019. i utorak 9.4.2019 Tvornica kulture bila je definitivno najveće modno središte u Zagrebu. Glavni „krivac“ za to je drugo izdanje “Zagreb Fashion Destination“.
Već prvi održani događaj dao je naslutiti da nam se sa svakim novim sprema sve veće i spektakularnije modno događanje.
Da je u projekt uloženo puno truda i rada, dalo se zaključiti već samom najavom ovogodišnjeg izdanja ZFD-a.
Ova modna manifestacija drugačija od drugih jer pored afirmiranih modnih dizajnera svoja vrata rado otvara i mladim dizajnerima te polaznicima škole.
Svoje mjesto među kreatorima i ovoga puta našle su naše polaznice, modne stilistice, modelistice visoke mode, te modne kreatorice iz Zagreba i Splita.
Publika je imala priliku vidjeti što su pripremile polaznice: Mirna Vučemilo, Ela Igrec, Miljana Miljanović, Marina Glavinić, Valentina Vukasović, Ivana Karin Čelan, Anđela Marasović, Linda Lozo i Ivana Mandić.
Kako bi se pokazala jedna modna priča naših polaznica, mentorica Tina Šarić ih je definiranom temom te odabirom boja usmjerila u rad na temu Pop Art.